Titul: Bláznivá dovolená
Autor: Leky
Překladatel: -/-
Žánr: Romance/Humor
Páry: Sam/Jack, Vala/Daniel
Hodnocení: Děti
Délka: Krátké
Časová osa: Nezařazeno
Stav: Kompletní
Synopse: SG-1 a jiné týmy a přátelé SGC se vydají za hazarde, do Las Vegas..jak to tak bývá, stane se i něco navíc

__________________________________________________________

 

SG-1 konečně po dlouhých týdnech dostala vytouženou dovolenou a na Jackovi připomínky dal generál volno i SG-2,3 a 17 jenže nastal hlavní problém kam by všichni společně vyrazily na tu dovolenou. Jack je chtěl všechny pozvat do Minesoty na rybářský výlet, ale polovina nechtěla a ta druhá půlka se začala vymlouvat že má nějakou práci na základně, takže to Jack raději rychle zavrhnul. A tak Teal'c a Vala přišly jedním z nejšilenějších nápadů v historii SGC. Teal'ca a Valu napadlo že by si mohly udělat výlet do Las Vegas.
 ,,Teal'cu ,Valo to snad nemůžete myslet vážně,“řekl Jack i když podle jejich výrazů věděll že jejich dva mimozemští přátelé to myslej smrtelně vážně v tomto jejich bláznivém nápadu je podpořily i děvčata s SG-17 a také Cameron.
 ,,Hele a vy dva víte co se děje převážně v Las Vegas,“zeptal se Valy a Teal'ca.
 ,,Jistě O'Neill hazard,“odpověděl T s klidným a skoro vážným hlasem.
 ,,Můžeme mi laskavě říct jak to vy dva dlouho plánujete, to má být snad mimozemské spiknutí,“řekl Jack.
 ,,Ne O¨Neille žádné spiknutí, ale já i Vala Mal Doran jsme viděly spousty filmů a také několik dokumentů o tomto měste hazardu,“vysvětlil všem Teal'c.
  ,,Co se vám nezdá pane Colorádo sousedí s Nevadou a krom 51 sem nikdy v Nevadě nebyla myslím že tohle je úžasná příležitost  jendou žít jako normální člověk,“řekla Lenna.
 ,,Lenno nezačínej a vy se k ní ani nepřídavejte,“řekl Jack když viděl že zbytek holek chtěly také něco k tomu říct.
Sam, Ellen a Daniel zatím k tomu nic neřekly.
 ,,A co vy tři vy v tom jedete s nima nebo se zdržujete hlasování,“řekl Jack.
 ,,Já tu mám moc práce takže nikam nejedu,“odpověděl Daniel, ale to neměl dělat, samozřejmě se toho hned chytla Vala a začala ho přemlouvat.
 ,,Valo , řekl sem ne nikam nejedu a tečka,“odpověděl Daniel.
 ,,Jsi zlej, a pojedeš i kdybych tě měla svázat a hodit do kufru auta,“řekla Vala a přimáčkla se na Daniela.  
 ,,Valo,“
 ,,Daniely,“
 ,,Valo,“
 ,,Daniely,“ a takto v jejich hádce pokračovaly asi další dvě minuty než mezi ně vstoupil Cameron.
 ,,Jackson pojede a tečka,“řekl Cam a raději si nevšímal jeho utrápeného výrazu, Vala byla samozřejmě moc ráda že Daniel i když z donucení pojede.
Ještě, ale zbyly na řadě s přesvědčování Sam a Ellen.
 ,,Ellen jedeš a tečka,“řekl za ní Lenna.
 ,,A co když nechci, hmmm to tě nenapadlo i když jede Meave, John a celej její tým i vy,ale já se těchto věcí nemusím fakt zůčasnovat,“odpověděla Ellen,
 ,,Pojedeš a žádné smlouváni, nebo tě taky svážu jak to chtěla udělat Vala Dannymu,“řekla Lenna.
 ,,Bože no jo pořád,“řekla Ellen ale nebyla z toho moc nadšená.
Sam ta po celou dobu byla zticha a doufala že se tomu aby jí někdo přesvědčoval vyhne,ale to se mýlila , jejího přesvědčování se chopil Jack a Anastacia.
 ,,Sam tak co pojedeš nebo si zase tady budeš hrát s těma tvejma generátorama,“zeptala se Anastacia.
 ,,Já nikam nejedu, je ti to jasné mám tu z vás všech asi nejvéce práce, a myslím že bych to asi nestihla dodělat kdybych se někde v Las Vegas střískala,“odpověděla na to.
 ,,Ale no tak Carterová přeci nebudete trhat partu už i já když jsem souhlasil a to bylo co říct, no tak Sam pojeťte se náma,“začal prosit Jack a udělal na ní psí očka.
 ,,Nevím stejně co bych tak dělala,“odpověděla na to.
 ,,Ale no tak Carterová, prosím Sam,majore, no tak prosím, já si tady klidně kleknu na kolena a začnu prosit,“řekl Jack a taky tak udělal kleknul si před Sam.
 ,,Ale no tak pane, vstaňte co vaše kolena,“řekla Sam a pomohla Jackovi zase vstát.
 ,,Takže to znamená ano ...Sam , vy mi uděláte tu radost a pojedet s náma,“řekl Jack.
 ,,Já nevím i když bych mohla jen kvůli vám pane , když jste mě tak hezky na kolenou poprosil,“řekla Sam ale v duchy si za to všechno nakopávala, měla raději říct Ellen a Meave že někam mohly leťet.

 No a tak o dva dny později SG-1,2,3 a 17 vyrazily do Las Vegas za tou nehoráznou zábavou některí jely z donucení a někteří jely s nadšením. Ellen nakonec i byla ráda že tak jede, ale zase na druhou stranu musela být v partě s SG-17 a Valou což podle všech byla asi ta nejvražednější kombinace jaká mohla být.
 ,,Takže bando jsme tedy rozdělení na ty skupinky...teť si tu můžete všichni dělat všechno , tedy ehmm Daniely ne že mi zejtra řekneš že sis tu vzal tady Valu ,“vyhrožoval mu Jack.
 ..Dej mi svátek Jacku,“řekl Daniel.
 ,,Prosímtě to přeci byla jen legrace né, tak jo všichni si to tu užijte, rozchod a nevracejte se dříve neý ve 2 ráno,“řekl všem Jack a sám sii to namířil do jednoho kasína následovám Valou,T a SG-17, Ellen se podařilo se Sam jim nějak utéct a šli se jen tak podívat po městě. Všichni si užívaly ve městě hazardu až na ty dvě, Sam a Ellen tohle nechtěly ale byl k tomu přinuceny.
 ,,Ellen nejraději bych jela domu, nevím co tu mám dělat ….i když Jack by asi nebyl rád že bych jela přeci víš jak mě prosil,“řekla Sam a koukala se po okolí.
 ,,To nejsi jediná, mě Jack ještě přesvědčoval u šaten, myslím že by nás stejně asi svázaly a dovezly nás sem násilím,ale tak co nějak to tu ty 4 dny překousneme kdyžtak můžeme utéct od 51,“řekla Ellen s usměvem.
První den toho měly všichni tak akorát plné zuby,Vala prohrála Danielovy kolem 50 doladů, Teal'c zase naopak měl stěstí vyhrál necelých 100 dolarů no a ostatní ti byly na tom také dobře Lenna a holky ty vyhrály v jednom Jackpotu u rulety což bylo okolo 500 dolarů....ale po dohodě s ostatníma se rozhodly že ty peníze schovají na překvapení pro Ellen která měla mýt za několik dní své 18 narozeniny. Druhý den někteří spaly až do oběda, protože byly z předchozí noci velmy zmožení..Daniel ten se nevyspal vůbec, protože z nepochopitelných důvodů měl pokoj s Valou která to prochu přepískla s pitím a jaksi do 6  ráno nezavřela pusu, pořád o něčem moc nesrozumitelně mlela.
Na snídani vypadl jako někdo kdo by rád ještě zalezl do postele.
 ,,Tak co budeme dělat dneska nepojedeme se prohlídnout zdejší krásy Las Vagas,“zeptala se velmy čilá Vala. Daniel se na ní jen zle podíval ale raději nic na to neřekl.
 ,,No já nevím jak vy ostatní,ale já budu tady s Ellen a Carterovou koukat po místních památkách,“řekl Jack, Sam a Ellen si jen vyměnily utrapené pohledy.
No a tak každý se vydal někam jinam, někteří nevěděly co dělat a tak se jen tak toulaly po okolí, Sam a Ellen chtěly odjed do 51,ale jejich plány překazyl Jack který se vecpal k nim.
 ,,Tak dámy , co podnikneme nezapadneme do nějakého kasína a nerozfofrujeme nějaké peníze,“zeptal se jich Jack.
 ,,Ani náhodou , já a Sam jsme měly naplánované něco jiného ne se tady toulat po Vegas a hrát na automatech to mile ráda přenechám Lenně, Vala a spol,“řekla Ellen.
 ,,Já vím že vy dvě se tu zrovna moc nebavíte,ale no tak holky už jen kvůli mně prosíííím,“řekl Jack.
 ,,Jacku, nemůžeme jednou mýt také svou vlastní zábavu,“řekla Ellen.
 ,,Jo to můžete, ale já vidím jak vás to tu zhorně moc nebaví,“odpověděl.
 ,,No tak nás nech a jdi za ostatníma,“řekla Ellen. Ale Jack se nedal jen tak lehce ukecat vzal Ell i Sam za ruku a táhnul je do jednoho baráku kde byl něco jako zábavný park kde podle všeho byly nalezlí všichni.
 ,,No konečně holky pojďte je tu zábava,“řekl Daniel který se také očividně začal bavit.
A tak Ellen a Sam nic moc nezbývalo než se také začít bavit , Ellen to začalo jít, ale Sam ta se k tomu moc neměla a tak se toho všeho ujal Jack. Když bylo okolo 7 věčer tak se vcětšina zase přesunula k automatům..tedy jen Vala a SG-17 chtěly vyhrát co nejvíce na Ellenin dárek. Sam se pomocí Jacka začala docela uvolnovat a to jen díky pití co jí Jack pořád nelíval.......když kolem desáte večer začaly být oba trochu v náladě napadla Jacka bláznivá věc.Jelikož oba k sobě něco dlouho cití tak řekl Sam že by se mohly potajnu vzít. Jenže ani jeden netušíl že to samé napadlo Valu která byla docela střízlivá, která přitáhla k oltáři docela hodně v náladě Daniela který podle Valy měl jen dva panáky a dvě malá piva. No a tak Danny si vzal ne moc z vlastní vůle Valu no a Sam a Jack na to byly podobně ani jeden z nich netušil co to vlatně dělají.Všichni mezitím byly zase ve velké náladě, Lenna ta rozmlátila skoro celý bar že jí nechtěly dát vodku a tak jí musela Ellen s pomocí Meave odvést do pokoje.
Druhý den chtěla jí Ellen vzbutit Sam že by s ná´í něco potřebovala pořešit,ale nevšimla jsi že má na dveřích aby jí nikdo nerušil tak vrthla do pokoje,ale to co tam viděla....no musela raději rychle odejít. Sam a  Jack byly v Saminém pokoji.Oba se vzbudily když Ellen práskla dveřma jak rychle odešla.
 ,,Co to......a kruci, Sam to...too..ono...kruci,“koktal nesrozumitelně Jack.
 ,,Pokud si pamtuji alespoň trochu ten včerejšek tak jsme se vzaly a Vala s Danielem taky,“řekla vyděšeně Sam.
 ,,Co s tímhle,“řekl Jack a ukázal na jejich prstýnky.
 ,,Musíme to zrušit, nikdo se to nesmí dozvědět, co jsme udělaly,“odpověděla Sam.
 ,,Musíme,“zeptal se Jack.
 ,,Jo musíme i když se mi to moc nelíbí nejraději bych byla kdy....,“ale nedořekla to protože jí Jack políbil.
 ,,To nemůžeme,“odpověděla Sam a odešla se obléknout aby spolu mohly jít zrušit tu svatbu.
Mezitím Daniel začal děsně vyvádět protože zjistil co mu Vala udělala, ona na to nic prostě jne v klidu spalala dál a tak jí Daniel probral hrnkem hodně ledové vody. Vala samozřejmě začala vyvádět no a když jí Daniel řekl o tom co mu udělala jen se na něho ušklídla a řekla že ho má moc ráda a to bylo všechno a že to v žádném případě nechce rušit. Ale Daniel jí vytáhnul z postele a chudák Vala musela jít to s ním zrušit. Sam a Jack pořád přemíšlely jak to zrušit nebo jak to udělat aby se to nikdo z ostaních nedozvěděl. No a tak o něco později když jim bylo i o něco lépe to šly zrušit,ale nečekaly že někde poblíž potkají Ellen která na nich samozřejmě okamžitě poznala že se mezi nima něco stalo. Oba byly přinuceni jí říct co se stalo.
 ,,Ellen a nepřej si mě, jestly to někde řekneš tak tě stáhnu s kůže,“řekl Jack.
 ,,Bože nejsem blbá ne, u mě se toho bát nemusíš no a abych řekla pravdu tak nejtě jediný kdo mě o to před pár chvílema požádal...kolem mě tet tu profrčela Vala s Danielem a šli si to také zrušit,“řekla Ellen a neubránila se ušklebku.
 ,,Hezké, ale varuji tě Ellen jestly se něco provalí tak pažeš z SGC i USA jak namydlenej blesk,“řekl vyhružně Jack, ale po opici mu to moc nešlo jen se debilně zatvářil.
No a tak Vala,Danile a Sam s Jackem si zrušily své v opilosti provedené svatby,ale bohužel ke smůle Jacka Valuš nezvřela pusu a tak se to dozvěděly všichni zůčasnění toho výletu. Jack jí za to málem zabil, ale Valuše si z toho nedělala žádnou těžkou hlavu. Po návratu do SGC se ale dohodly že nikdo neřekne co se stalo tam v Las Vegas akorát Sam se tím trochu trápila nechtěla aby se to všechno stalo. Tak nevěděla komu to má říct a tak to šla říct Ellen u té si byla jistá že to nikomu neřekne a že jí ve všem podrží. A tak jí Sam vylíčila všechno co z Jackem udělaly.
 ,,Počkej to si děláš srandu ty a Jack tak to je tedy pěkná pálka,“řekla Ellen.
 ,,No víš ani jeden nechceme dělat že se nic nestalo, prostě se to stalo, jsme i za to docela rádi, no necháme to zatím jak to je nikdy nevíš co přinese budoucnost,“řekla Sam a koukla se na ten prstýnek co si nechala.
 ,,Nikdy nevíš, ale jedno je jisté teť všechno bude jiné než dříve, to mi věř,“řekla Ellen a ani sama nevěděla jakou má pravdu. Za nedlouho se všechno změní , stane se něco co každému změní budoucnost.

 KONEC!!!!