Titul: Poslední polibek
Autor: Earllyn
Překladatel: Alis
Žánr: Drama/Romance
Páry: Sam/Jack
Hodnocení: Děti
Délka: Krátké
Časová osa: neurčeno
Stav: Kompletní
Synopse: Poslední cesta....

______________________________________________________________

Oh where oh where can my baby be
The Lord took her away from me
She's gone to heaven so I got to be good
So I can see my baby when I leave this world

Jack O´Neill vešel do potemnělého domu, ale ani se neobtěžoval rozsvítit. Šel rovnou k oknu a zatáhl žaluzie, uzavřel se před celým světem. Nechtěl už s ním mít nic společného. Proč taky, když je teď láska jeho života, jediná věc, pro kterou stálo žít a milovat, mrtvá?

We were out on a date in my daddy's car
We hadn't driven very far
There in the road straight up ahead
A car was stalled the engine was dead
I couldn't stop so I swerved to the right
I'll never forget the sound that night
The screaming tires the busting glass
The painful scream that I heard last

Seděl na pohovce a vduchu se vracel k událostem, které vedly k její smrti. Dělal to už od okamžiku, kdy odešel z nemocnice. Procházel každý detail, každou jednotlivou minutu. Doufal, že najde něco, co se dalo udělat jinak.

Jeli zpátky k Sam, jejím autem. Věděl, že nerada jezdí jeho. Takže když si někam vyrazili, jezdili jejím.

Zrovna odbočovali do obytné čtvrti, když se to stalo. Proti nim jelo rychle a nevypočitatelně auto bez zapnutých světel. Neviděl je až do poslední vteřiny. Když se mu snažil vyhnout, slyšel, jak Sam prudce vydechla. Ale už bylo příliš pozdě. To auto do nich narazilo, do místa spolujezdce řidiče. Plnou silou. Poslední věc, na kterou si pamatuje, byl krátký výkřik Sam. Slyšel ho pořád, stále se mu v hlavě ten pronikavý výkřik ozýval.


When I woke up the rain was pouring down
There were people standing all around
Something warm flowing through my eyes
But somehow I found my baby that night
I lifted her head she looked at me and said
Hold me darling just a little while
I held her close I kissed her our last kiss
I found the love that I knew I have missed
Well now she's gone even though I hold her tight
I lost my love my life that night

Když se probral, někdo mu říkal, aby se nehýbal. Že může mít poraněnou páteř. Okamžitě si vzpomněl na Sam a odstrčil toho člověka pryč. Volal její jméno. Potom vstal, bolest v hlavě zcela ignoroval. Rozhlédl se kolem. Z auta byl vrak. Místo pro spolujezdce bylo zmáčknuté předkem auta, které do nich narazilo. Poblíž stáli lidé. A dívali se. Většina vypadala vyděšeně. Ale několik, jimi byl Jack znechucen, vypadalo, jako by tohle byla velice zajímavá scéna, jakou kdy vůbec viděli.
Otočil se zpátky na toho člověka, který se ho zoufale snažil alespoň posadit a zeptal se, kde je Sam. Ta starší žena se na něho jen smutně podívala a ukázala směrem ke skupince lidí, kteří se tu shromáždili. Zachvátila ho panika, strach a zděšení. Rozběhl se k nim, protlačil se davem a našel Sam, lásku svého života, jak leží na zemi. Někdo u ní klečí a pokouší se zastavit krvácení na hlavě.
Jack toho člověka odstrčil a přitlačil ji na ránu obvaz. Věděl, že to zranění je smrtelné. Zlehka jí přejel rukou po tváři. Tak jak ji vždycky probouzel, když strávili společně noc. Sam se nepatrně pohnula, když pocítila ten známý dotek a otevřela oči.
„Jacku?“ Omámeně zašeptala. „Co se stalo?“
Jack se na ni podíval. „Měli jsme nehodu.“ Zmkl, když slyšel v dálce sirénu záchranky.
„Jsi v pořádku?“
Usmál se na ni. Vždycky měla nejdřív starost o druhé a teprve potom o sebe.
„Je mi fajn, jenom mám bouli na hlavě.“
„Oh.“ Na chvíli ztichla. „A já jsem v pořádku?“
Jack se na ni upřeně zadíval a cítil, jak se mu do očí derou slzy, když uslyšel její zcela nevinnou otázku. A Sam to viděla.
„Nejsem, že?“
Jack se rozechvěle nadechl. „Ne zlato, nejsi.“
„Ale budu, že? Už jsem zažili horší věci a zvládli jsme to. Tohle nic není!“
Jack chvíli mlčel, jen se na ni díval a tiskl jí kus látky na ránu. Snažil se nesoustředit se na tu pro něj nepřirozenou barvu. Nemohl jí lhát.
„Obávám se,že… že to to není dobré. Ty….“ Hlas se mu zlomil, nebyl schopný ta slova vyslovit. Slyšel sirénu, jak se záchranka blíží k nim, ale bylo mu to jedno. Stejně jí nepomůžou.
„Jacku?“ Řekla Sam tiše. Podíval se na ni a cítil, jak mu po tvářích tečou slzy. Zvedla ruku, bylo to pro ni hodně namáhavé. Slzy mu otřela. „Netrap se. To je v pořádku.“ Zavrtěl hlavou. Nebylo to v pořádku. Po tom všem, čím spolu prošli, je tohle konec.
„Polib mě.“ Řekla mu. Jack se nadechl a sklonil se. Zlehka přitiskl své rty na její.
Jako by to byl jejich první polibek, lehký a neposkvrněný. Ale jejich první polibek znamenal začátek.. Začátek toho, o čem si mysleli, že bude počátek jejich společného života.
Ale tenhle polibek znamenal konec. Tímto krátkým polibkem se snažili vyjádřit to, co jeden ke druhému cítí, co vždycky cítili a vždycky budou. Ale už neměli čas a oba to věděli.
Tohle byl polibek na rozloučenou.
Sam se od něho odtáhla a tiše zašeptala, že ho miluje. A on zašeptal totéž. Pevně ji držel. Chvěl se, jak se snažil potlačit všechny ty emoce, které cítil. A potom ucítil, že přestala dýchat. Ale nemohl se jí vzdát. Muži ze záchranky měli co dělat, aby ho od jejího těla, teď už bez života, odtrhli.

Oh where oh where can my baby be
The Lord took her away from me
She's gone to heaven so I got to be good
So I can see my baby when I leave this world

.Jack si povzdechl a složil si hlavu do dlaní. Jeho ruce už drželi tolik umírajících. Zvedl hlavu a uviděl na poličce fotografii. Jejich fotografii, byla pořízena tehdy v noci, kdy ji požádal o ruku. Upřeně se na ni díval. A všechny svoje pocity, které zadržoval od chvíle, kdy jeli záchrankou, kdy ho na pohotovosti prohlíželi, když se ho na policii vyptávali a nejhůř když se ho ptali Daniel a Teal´c, se teď změnily v jeden hlasitý a úzkostný vzlyk.

KONEC!